Děje se

Jak si Apple poradil s dotěrnou reklamou

16. 10. 2017 | Martin Petrášek

Nový prohlížeč Safari, který Apple uvolnil ke stažení pro počítače i mobily, zasadil cílené reklamě přímo smrtící ránu – umožnil uživatelům zablokovat sledování jejich aktivit, bez kterého cílená reklama neví, na koho cílit.

Celý článek

Bezpečnost a jak na ni
Část V. – Velké opakování

2. 10. 2017 | Radek Šafránek

Je tu poslední, pátá část našeho seriálu o bezpečnosti. A jak se říká, opakování je matkou moudrosti. Proto je tu shrnutí těch nejdůležitějších bezpečnostních zásad.

Celý článek

Bezpečnost a jak na ni
Část IV. – Předběhněte útočníky

25. 9. 2017 | Radek Šafránek

Každý web je pod denní palbou zlých robotů (existují i pokusy o ruční zneužití, ale ty jsou méně časté). Jak se útokům bránit? My už přes tři roky používáme cloudové řešení Incapsula a její bezpečnostní prvek WAF.

Celý článek

Bezpečnost a jak na ni
Část III. – Kontrola nad daty

18. 9. 2017 | Radek Šafránek

Ideální by bylo používat firemní data pouze na zabezpečených firemních IT zařízeních (šifrování, antivir na noteboocích všech platforem, Android zařízeních atd.). Samozřejmě, ne vždy je to 100% možné, ale o to důležitější je v takovém případě dbát na zabezpečení.

Celý článek

Při sobotním běhu s RWTTC padl osobní rekord

15. 9. 2017 | FG Forrest

V sobotu 9. září se běžci z našich řad zúčastnili Birell Grand Prix Praha pořádaného běžeckou ligou RunCzech. Znovu se tak zapojili do projektu na podporu hendikepovaných pod záštitou organizace Running With Those That Can‘t.

Celý článek

Bezpečnost a jak na ni
Část II. – Nevědomost (ne)omlouvá

11. 9. 2017 | Radek Šafránek

Kolikrát jste to už zažili? Někomu z vašich kolegů či zaměstnanců (možná i vám samotným, ale ani muk) se podařilo pustit si do počítače virus, který zablokoval disk, zpřístupnil citlivá data hackerovi, nebo provedl podobnou nepravost. A pak se na scéně objevil „ajťák“…

Celý článek

Přeskočit na hlavní nabídku