Proč se přidat

Možná si říkáte, že teď je ta nejlepší chvíle posunout se v životě o kus dál. Proč to nezkusit ve společnosti, kde jsou všichni sví a kde se pracuje, ale i baví naplno?

Volné pozice

Zaprvé: Dopřáváme si volnost

Nároky na kvalitu a dodržování termínů jsou jedinými striktními pravidly, se kterými se u nás setkáte. Všechno ostatní si každý může domluvit tak, jak mu to vyhovuje.

Dopřáváme si volnost

Takže u nás máme například volnost pracovní doby, tj. každý může práci kdykoliv přerušit, aby si třeba vyřídil soukromé záležitosti nebo si zasportoval. Máme u nás volnost v kariérním růstu a každý si může vyzkoušet různé směry a pracovní pozice. Panuje u nás také volnost ve výběru technologií. Tým sám si rozhodne, jestli preferuje jQuery nebo React, jestli chce používat relační databázi nebo Elasticsearch. Důležitý je výsledek projektu, nikoli zvolená technologie.

Dopřáváme si rovněž volnost v postupech. To znamená, že máme nastavené pouze základní procesy a pravidla. Na všem podstatném se přesto umíme domluvit rychle. Praktikujeme i volnost v komunikaci, kterou pojímáme neformálně a demokraticky – každý, kdo má co říct, se může zapojit do diskuse a pomoci najít řešení. A konečně u nás dogmaticky nelpíme na místu, odkud budete pracovat. Může to být z domu, z konkrétní pobočky – vše záleží čistě na dohodě s nadřízeným. Abychom ale byli fér, měli bychom dodat, že zejména u nováčků ve firmě bývá často nezbytné, aby seděli vedle někoho zkušeného a učili se. S přibývajícím časem nicméně bude přibývat i příležitostí, kdy budete moci využít výhod homeoffice. Tím spíš, že k firemním datům se dostanete odkudkoliv z internetu.

Zadruhé: Vyznáváme kreativitu

Jsme kreativní ve všem, co děláme. Při realizaci velkých projektů pro významné značky to bez tvůrčí práce ani nejde.

Vyznáváme kreativitu

Až vám bude před očima růst rozsáhlá webová aplikace od prvotních úvah po spuštění, pochopíte, kolik kreativní energie taková věc spolyká. I proto má u nás každý příležitost vnášet do projektů své nápady, postupy a řešení – nemůžeme si dovolit lpět na dogmatech. Zajímá nás výsledek a ne cesta k němu.

Jsme přímým partnerem našich klientů. Preferujeme vlastní řešení, produkty a služby, tvoříme z vlastních zdrojů a s vlastním know-how. Máme interní tým designerů pro UX a grafiku aplikací. Vyvíjíme vlastní produkty (např. Edee.one) a každý může přijít s nápadem na nové řešení (tak se zrodil např. Monkey Tracker). A jestli vám to píše, můžete se zapojit do publikování na firemním blogu či sociálních sítích. Máte-li k tomu navíc kuráž, můžete Forresty reprezentovat na odborných konferencích.

Zatřetí: Držíme při sobě

Je-li pro Forresty něco opravdu typické, pak především silný týmový duch. U nás nenajdete individualistické superstar, které by dnem i nocí pracovaly na svém osobním PR.

Držíme při sobě

Zato všichni usilujeme o to, abychom našim klientům odevzdávali špičkově odvedenou práci. Ti od nás koneckonců očekávají perfektní výsledek, nikoli soupisku zvučných jmen, která jsou pod ním podepsaná. Neprovozujeme ani žádný bodyshoping - dodáváme řešení, ne lidi.

Nejsme skupina solitérů a navzájem sdílíme své know-how. Čerpáme jeden od druhého, inspirujeme se z dokončených projektů, pořádáme hackathony, pomáháme si. Když u nás nastoupíte, pochopíte, jaká je to výhoda. Bude Vás podporovat tým zkušených odborníků, kteří ocení Váš přínos a poradí, když Vám něco nepůjde. Budete mít prostor se neustále posouvat, učit se nové věci, ale také obohacovat druhé.

Trávíme spolu hodně času, společně se bavíme, sportujeme, diskutujeme. Jednáme férově. Nasloucháme. A netajíme finanční výsledky. Každoročně rozdělujeme mezi zaměstnance část zisku.

Začtvrté: Vytváříme zázemí

Jsme středně velká a stabilní firma, která má za sebou dvacetiletou historii a před sebou (vzhledem k velikosti a počtu klientů) určitě i nějakou budoucnost.

Vytváříme zázemí

Mít mezi zákazníky společnosti jako ČEZ, Komerční banka, McDonald’s, Bernard, Buřinka, Fraus, Sparta aj. zkrátka vytváří podmínky pro stabilní zázemí. U nově příchozích se někdy setkáváme s tím, že nejsou zvyklí na pravidelnou mzdu. Ta je u nás naprostou samozřejmostí. Odměna za odvedenou práci se vyplácí vždy pravidelně a bez zpoždění.

Důležité jsou pro nás také příjemné pracovní podmínky a špičkové vybavení. Naše pobočky v Praze, Hradci Králové i Náchodě se nacházejí v krásném prostředí a jsou perfektně zařízené. Sedět budete na židlích Herman Miller, z notebooků si můžete vybrat Lenovo nebo iMac, ze systémů Windows, MacOS, Linux. Čekají na vás 24“ monitory NEC, IntelliJ Idea, Google Apps… A je toho ještě spousta, ale to už by se nám sem nevešlo.

Poskytujeme také vzdělávání (AJ i odborné), školení, konference. Čerpat můžete 5 týdnů dovolené a další volitelné benefity z firemní cafeterie. Přispíváme na stravování. Vodu a kafe poskytujeme bez omezení :-)

Zapáté: Sportujeme a jsme spolu

Sportujeme. Jen tak. Pro zábavu, pro radost z pohybu, pro možnost strávit společně čas také někde jinde než nad monitorem počítače.

Sportujeme a jsme spolu

A tak společně podnikáme cyklistické výlety, běžecké štafety, jezdíme na vodu, vyrážíme na raft. Pravidelně také uskutečňujeme neformální setkání. Teambuilding v našem pojetí přitom ale není žádný strašák. I přesto, že je nepovinný, bývá účast hojná. Je to totiž opravdu docela zábava. V našem sportování vůbec nejde o dosahování nějakých výkonů. Smyslem je odpočinout si a společně něco podniknout. Fakt, že nejste aktivní sportovci, u nás nikomu vadit nebude.

Přečtěte si články o naší firemní kultuře od ředitele FG Forrest

MF DNES - “Vymačkat lidi jako citron už dnes nefunguje”
Forbes - “Proč benefity nefungují”
Lidové noviny - “Lidi jsou”
Czech Top 100 - “Učíme klienty dělat byznys online”

A ještě o nás infograficky

Našli jste i Vy důvod, proč u nás pracovat?

Nezapomeňte připojit pár řádků o tom, proč byste se chtěli stát Forrestem, pro nás má totiž motivace často i větší váhu než celý životopis.

Pošlete nám své C.V.

Přeskočit na hlavní nabídku