Komerční banka od nás má kalkulačku… a ne jen tak ledajakou

V prosinci loňského roku vešel v platnost nový zákon o úvěrech pro spotřebitele umožňující předčasné splacení úvěru – s tím ale souvisí i poplatky, které mají pokrýt náklady ze strany banky. Klienti samozřejmě chtějí vědět, jaké poplatky je při předčasném splacení čekají.

A právě k tomu slouží Kalkulačka předčasného splacení pro hypoteční úvěr a lombardní úvěr (nebo také kalkulačka účelně vynaložených nákladů při předčasném
splacení).

„Ačkoli to tak na první pohled nevypadá, jedná se o poměrně složitý výpočet. Pro zjištění výsledného nákladu je nutné provést řadu mezivýpočtů, které se opírají jednak o údaje zadané uživatelem a jednak o číselníky úvěrových sazeb. Nastavení znemožňuje uživateli zadat chybnou kombinaci údajů, čímž se snížilo riziko omylu při výpočtu vynaložených nákladů.“ doplňuje Petr Dušek, Web Developer v FG Forrest.

Mohlo by vás zajímat

FG v roce 2022 – 10 oborových ocenění, 9 500+ hodin vlastního vývoje a SLA 99.9 %

V minulém roce jsme se věnovali především rozvoji online projektů prestižních společností jako Skupina ČEZ, Kooperativa, Up Česká republika nebo Moser. Pokračovali jsme také ve vývoji vlastních řešení a opět podpořili řadu smysluplných projektů.

Celý článek

Z Internet Effectiveness Awards 2023 si odnášíme hned 7 ocenění!

Soutěž Internet Effectiveness Awards hodnotí efektivitu přihlášených digitálních řešení již od roku 2005. Účastníme se každý rok a z letošního úspěchu jsme pořádně nadšení!

Celý článek

Přeskočit na hlavní nabídku