Životnost webů se dnes pohybuje od 3 do 5 let

27. 5. 2016 | FG Forrest

Dnešní weby nejsou jen o designu a obsahu, což je dnes taková pomyslná spojená nádoba.

Je u dnešních webů důležitý spíše design, nebo obsah?

Podle mě jde o spojenou nádobu,“ říká ředitel webové agentury FG Forrest Radovan Jelen. „A ještě bych do ní přilil servis a bezpečnost. Nezužoval bych to tedy jen na návrh webu a jeho obsah. Samozřejmě, z pohledu uživatele je to klíčové, ale uživatel dnes vnímá i to, aby se mu s webem dobře a jednoduše pracovalo na všech zařízeních, což dříve nebylo.

Vše odladit samozřejmě není triviální, navíc se zachováním všech bezpečnostních prvků. Dnes se tomu říká webová integrace – ať už jde o integraci webu na informační systémy či další specifické aplikace na straně klienta. To dnes tvoří zhruba 80 procent náročnosti celého projektu, pokud se tedy bavíme o počtu hodin nad tím strávených.

Celý rozhovor si můžete přečíst na serveru Lupa.cz.

FG Forrest, a.s., je internetovou agenturou založenou v roce 1996.

Navrhuje optimální využití digitálních médií a kompletně realizuje zejména webové prezentace, intranety a mobilní aplikace. Vlastní produkce, profesionální přístup, redakční systém Edee CMS a prokazatelné přínosy jsou důvody, proč vybrat za partnera FG Forrest. Mezi dlouhodobé klienty patří Skupina ČEZ, McDonald's, Komerční banka, AC Sparta Praha nebo Kancelář prezidenta republiky.

Na seznam článků

Přeskočit na hlavní nabídku