Karlín má černobílou duši

24. 7. 2013 | Radovan

Jsou to přesně dva roky, co jsme se přestěhovali z Prahy 1 do Karlína. S odstupem času tvrdím, že to byla nejlepší možná volba. Karlín je dnes centrem byznysu a oázou kousek od centra.

Vzpomínáte na dvacet let starou písničku Ivana Hlase, ve které zpívá „Karlín – má černou duši“? Nejlépe to asi vystihuje oficiální videoklip http://www.youtube.com/watch?v=iqgO1lZkqoo

Tak tenhle refrén bylo to první, co mě napadlo, když jsem se dozvěděl, že ty úžasné prostory, co jsem viděl při výběru našeho budoucího sídla na fotkách, se nacházejí v Karlíně. Typická zaujatost a zcela zbytečná. Karlín je dnes úplně o něčem jiném.

Za poslední roky tady vzniklo mnoho nových kancelářských budov a stále se staví. Nejedná se jen o sterilní stavby, ale je zde vidět ruka zkušených architektů. Na rozdíl od památkově chráněných budov z centra můžete tady využívat všechny vymoženosti nových nebo zrekonstruovaných budov. Optika, kvalitní zasíťování všech pracovních míst, centrální klima, parkování…

Všemu tomu paradoxně pomohly povodně v roce 2002. Někdy se zkrátka vyplatí něco zbourat a začít znovu. Přijde mi to, že tenkrát byly na prodej celé ulice a někteří developeři toho maximálně využili. Výsledkem je to, že byly postaveny celé nové bloky, kde všechno ladí a není nic zbytečné. Kanceláře, restaurace, fitka, pěší zóny, luxusní byty…

Naprosto úžasný je pak ten kontrast mezi starou a novou zástavbou. Starousedlíci potkávající se s bílými límečky. Můžete vyrazit do hospůdky, kde se najíte za cenu jedné stravenky a venku se hraje na kytaru. Nebo taky zajít do Krystalu na hamburger za dvě stě nebo nejlepší kavárny v Šaldově „Můj šálek kávy“.

Dá se tu vcelku dobře zaparkovat, ale na schůzky nejraději jezdím metrem. Všechno je kousek a dá se tu pořád co obdivovat. Nedávno jsem si cestou do práce z Křižíkovy do Pernerovy všimnul jednoho výstižného transparentu v okně domu před rekonstrukcí: „Karlín nedáme“. Zřejmě vzkaz nějakému developerovi.

Pokud se rozhodujete pro své budoucí sídlo v Karlíně, neváhejte. Zatím tady není plno. Karlín už dávno nemá duši černou, ale černobílou. Je to místo plné kontrastů, které si zamilujete.

Použitý motiv: Thomas Hawk via photopin cc

FG Forrest, a.s., je internetovou agenturou založenou v roce 1996.

Navrhuje optimální využití digitálních médií a kompletně realizuje zejména webové prezentace, intranety a mobilní aplikace. Vlastní produkce, profesionální přístup, redakční systém Edee CMS a prokazatelné přínosy jsou důvody, proč vybrat za partnera FG Forrest. Mezi dlouhodobé klienty patří Skupina ČEZ, McDonald's, Komerční banka, AC Sparta Praha nebo Kancelář prezidenta republiky.

Na seznam článků

Přeskočit na hlavní nabídku